Sunday, December 27, 2009

E çmendura 2009 ! (Janar - Maj)

12 muaj me lajme të ndryshme anembanë botës .E nis me Janarin me lajmet që kanë bërë më shumë bujë.22/1/2009- Brazil ,nje modele humb duar e kembe.
Arsyeja? Nje infeksion i diagnostikuar keq

http://www.hollywoodgrind.com/

Molelja Braziljane 20 vjece qe kishte perfaqesuar Brazilin ne konkurse internacionale tani lufton me vdekjen.Nje infeksion urine provokuar nga nje bakter vdekjeprures''pseudomonas aeroginosa'', eshte transformuar ne nje forme shume te rende.Mariana Bridi da Costa eshte shtruar ne koma ne nje spital ne Serra ne Espiritu Santo(Brazil)
E reja kishte filluar te kishte probleme me shendetin nga fundi i vitit '08 dhe ishte shtruar ne 30 dhjetor ne spital per nje infeksion ne rruger urinare.Sipas te dashurit Thiago Simoes,mjeket nuk e kuptuan direkt gjendjen e saj.
Infeksioni eci shume shpejt duke e detyruar te rikthehet ne spital dhe u diagnostikua me nje isuficence te veshkave qe e detyronte te mos oksigjenohej arteriet periferike dhe mjeket u detyruan ti presin duart.
Pas kesaj e reja pati nje emoragji te brendshme dhe u operua te kembet.
I ati, Agnaldo da Costa, u shpreh ne te perditshmen Folha qe ka frike per jeten e saj.Mariana per dy here ne '06 dhe ne '07 ka qen finaliste ne konkurset e bukurise dhe ishte zgjedhur per te perfaqesuar Brazilin ne MISS BOTA.

8/1/2009 - Ne Maine caffè te sherbyera topless


Lajme te mira per adhuruesit e topless ne Maine.Pas disa oresh diskutim komisioni i Vassalboro nje qyteze ne Sh.B.A ka aprovuar idene per tu hapur nje "topless coffee shop" ose me shqip Lokal me kamariere me sytjena.Ishte e kot iniciative e kundert e banoreve perreth per mos tu hapur.
Ceremonia e hapjes u transmetua nga 4 tv .Kunder Donald Crabtree nuk behej gje pasi ne Vassalboro nuk ekziston nje ligj per mos te hapur nje lokal te tille.

13/1/2009 - Nje grua 7zan me femije me 2 koka


Lisa Chamberlain eshte protagonistja qe ka tronditur Britanine E Madhe.Ne pritje te binjakeve siameze me nje trup Lisa,25 vjece ka vendosur qe ta coje deri ne fund shtatzanine.Nje tjtj rast ka ndodhur ne Sh.B.A me dy binjake (nje trup me dy koka)Abi & Brittany Hensel.Vajzat ngasin makinen ,mesojne,perdorin pc,jetojne ne familje,kane dy duar e dy kembe , 2 aparate frymemarrjeje.2 shtylla kurrizore,2 sistemem nervore.Duke pare ato me dhene force per te ecur perpara ka shtuar Lisa.Ajo dhe bashkeshorti Mike Pedace,32 vjec,kishin vendosur ta conin shtatezanine deri ne fund pavaresisht deformacioneve.E besimit katolik ajo shpreh se femija eshte nje dhurate e zotit.Mjeket thane se kane rreth 20 % shprese per te jetuar me nje Zemer te tille por ajo sndaloi sps prej vitesh donte nje femije

12/1/2009 - Australi,nxjerr jashte perdorimit peshkaqenin dhe shpeton kusheriren.

Per te shpetuar kusheriren qe ishte kafshuar ne kembe nga nje peshkqen 5 metra nje serfist nga Australia ka nxjerr jashte loje peshkaqenin me nje grusht ne koke duke e detyruar te leshoj vajzen dhe te iki.Vajza u shtrua ne spital e tronditur por ne gjendje te mire shendetesore.

Protagonistet:Syb Mundy & kusherira Hanna Mighal.

10/1/2009 -Sh.B.A, Google gjen femijen e grabitur.
Nje femije 9 vjece eshte grabitur nga ''gjyshja'' eshte gjetur nga policia nepermjet Google Street View.Programi e ka gjetur ne permjet GPS se celularit te saj


Natalie Maltais eshte marre nga gjyshja Rose duke i then prinderve te saj se nuk do e shihni me.Nena 52 vjece u kap.

27/1/2009 - Sh.B.A lindje rekord ne Kaliforni.
Lind 8 femije,6 meshkuj dhe 2 femra

Lindje rekord ne "Kaiser Permanente Medical Center",ne Bellflower, Los Angeles.Te vegjlit linden ne gjendje te mire shendetesore.Ata linden 9 jave para dates qe ishte caktuar me lindje cesare .46 mjeket mbaruan ''pune'' per 4 minuta dhe menduan se ishin 7 dhe jo 8.
8 te miturit jane afersisht nga 680 gr ne 1,470 kg. Nje tjt rast ndodhi ne '08 ne Houston por linden 6 femra dhe 2 meshkuj

7/1/2009 - Eshte 7zan, e ema i hap barkun.
Afganistan,vajza ishte perdhunuar !
Nje vajze nga Afganistani qendror mbetur 7zan pas nje perdhunimi eshte shtruar ne spital ne gjendje shume te rende shendetesore duke kryer nje abort te improvizuar nga e ema dhe i vllai.I kane hapur barkun per ti nxjerre fetusin 5 muajsh.Ne komunitetin Afgan konsiderohet nje cnderim per familjen nese vajza ngel shtatzene para martese.Perdhunuesi eshte arrestuar.

Rasti ka ndodhur ne provincen Bamiyan.E reja kishte mbajtur te fshehte shtatezanine e saj por kur prinderit e moren vesh vendosen ta zgjidhnin ceshtjen brenda mureve te shtepise.Pasi e moren vesh vajza u lidh kembe e duar ,u terhoq ne stalle dhe me nje thike i nxorren fetusin jashte.Me pas e qepen me gjilpere thesi.Ne kalimin e pak oreve ajo u infektua dhe u dergua ne spital ku u be me mire nga gjendja shendetesore.

23/1/2009 - Uells ,femija pi cigare qe 3 vjec.
Arrestohet e ema
Nje grua 24 vjece Kelly Marie Pocock, eshte futur ne burg dhe duhet te qendroje 10 muaj se la femijen te pinte duahan ne moshe 3 vjece.Rasti ka ndodhur ne Merthyr Vale ,Glamorgan(Uells).Nje mike e gruas ka denoncuar per kete rast.Mikja e shtepise ka filmuar me cel krishtlindjet ' 07 ku femija ndizte nje cigare dhe menjehere video shkoi ne asistencen sociale.

Ajo tregon se ka pare femijen duke mbajtur disa cigare ne dore.Video tregon marrjen ne dore te cigares,vendos ne goje,e ndez dhe e thith.

13/1/2009 - e vdekur prej dy ditesh,lind femine.
BM,e ema e mbajtur ne jete artificialisht
Event madheshtor ne Britani:e bija e nje gruaje e vdekur nga hemoragji cerebrale ka lindur me operacion vtm 25 javeshe e gjalle dhe ne gjendje te mire shendetesore.Vajza eshte e bija e nje kampione patinazhi angleze.
E vdekur ne muajin e 7 te shtatezanise.Mjeket kane mbajtur te gjalle artificialisht zemren e saj klinikisht e vdekur duke mundur te lind femija.
Jayne Soliman vdiq 41 vjece.Fal operacionit ajo arriti te lind te bijen Aya Jane.

27/1/2009 - Poloni,vetvaret para webcam-eres.
Nje polak 27 vjec nga Zargoz ka transmetur vetvarjen e tij ne web,DIREKT.Nje perdorus i netit ka lajmeruar menjehere policine por ata kur kishin mberritu e gjeten te vdekur.I riu nuk kishte lene ndonje mesazh per aktin qe kreu.Te afermit e te vetvrarit ishin ne shtepi ne momentin e vetflijimit por nuk dinin gje.Tragjedia ndodhi naten mes te dieles dhe te henes.13/2/2009 -Britani,baba 13 vjec.
I riu,ose me sakte i mituri, quhet Alfie dhe ka vetem 13 vjeç ! Vajza ka vetem 15 vjeç dhe quhet Chantalle ! Jane nje nga ciftet me te mitur ne bote qe i kane dhene jete Maisie Roxanne, vajzes se tyre !
Alfie ishte vetem 12 vjeç kur pati nje nate te nxehte me Chantalle, pa u merakosur te perdorte "masat mbrojtese" !

Diten Alfie loz Playstation, ndersa pasdite shkon te takoje femijen me nenen e vet !
Prinderit e tyre edhe se te shqetesuar fillimsht, vendosen ti mbeshtesin prinderit femijerore !

Alfie thote " do jem nje baba shembullore, dhe do kujdesem vertet per femijen tim ! "

5/2/2009 - Sh.B.A,shtepiakia me gjoks guinness.

Nje grua nga Teksasi ne SHBA eshte gati te beje gjithcka per te realizuar endrren e saj, per te patur gjoksin me te madh ne bote.

Sheyla Hershey ka kryer tete operacione dhe deri tani ka perdorur 4 litra silikon. 28-vjecarja thote se nuk do te ndalet derisa te kete nje gjoks edhe me te madh, per te cilin u nda edhe nga i dashuri, qe i kishte kerkuar te mos kryente me nderhyrje.
http://www.fun-on.com/img/sheyla_hershey.jpg
Por Hershey po perballet edhe me ligjet ne Teksas, qe kane vendosur nje limit per sasine e silikonit qe duhet te perdoret ne te tilla nderhyrje, ndersa mjeket e kane paralajmeruar per rrezikun e “shperthimit” te gjoksit.

Por vajza ka mesuar se ne Brazil nuk ka kufizime te tilla dhe pas nderhyrjes se nente po pergatitet per nje tjeter, per te siguruar rekodin boteror.

12/2/2009 -Indonezi,operohet njeriu peme.
Quhet “Njeriu Pemë” për shkak të masivit të lythate të stërgjata dhe të stëmëdha që ndodhen në të gjithë trupin, sidomos në pjesët e këmbëve dhe të duarve.

Dede Koswara, 38 vjec i cili jeton në provincën West Java të Indonezisë iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale për të bërë dhe prerjen e tyre. Gjatë një operacioni që u krye vitin e kaluar doktorët arritën të heqnin, për herë të parë 13. 2 kilogram nga masa e lythave që rriteshin me shpejtësi në trupin e 38 vjecarit, por paralajmëruan se ato do të rriteshin sërish.

“Ende nuk ka ndonjë mjekim, për këtë sëmundje prandaj duhet operimi cdo tre – katër muaj sepse lythat vazhdojnë të rriten“- thotë Rachmatdinata, drejtor i spitalit të Hasan Sadikin Hospital në rajonin West Java të Indonezisë.

Falë ndërhyrjes vitin e kaluar, Koswara për herë të parë pas disa vitesh, mundi të lëvizte duart e tij me lehtësi. Më dendur masivi i lythave gjendet rreth këmbëve dhe duarve, por ato janë të përhapura në të gjithë trupin.

Dermatologët amerikanë e shpjegojnë këtë si një defekt gjenetik, që do të thotë që trupi i tij nuk është në gjëndje të ndalojë rritjen e lythave të shkaktuara nga virusi papilloma.

Në fillim u shpresua se mjekimi i tij me doza të vitaminës A do të mbante nën kontrollon rritjen e lythave, të cilat kanë bërë që 38 vjecari të braktisej nga gruaja dhe të mos jetë në gjendje të kujdeset për dy fëmijët e tij.

24/2/2009 - Gjermani,shitesja vjedh 1.3 euro.
Punonte ne supermarket,e heqin nga puna.
Nje gjykate ne Berlin ka konfrmuar heqjen nga puna te nje shitese qe kishte vjedhur 1.30 euro.Gruaja Barbara E. 31 vjece eshte kapur nga lamerat qe ka vjedhur 48 dhe 82 cent.


27/2/2009 - Mami i 8-njakëve merr ofertë për të luajtur film porno.
Gruaja që është bërë e famshme në të gjithë botën, pasi solli në jetë tetënjakë ka marrë një ofertë për një vlerë prej një milion dollarësh për të luajtur një film pornografik. Nadya Suleman që banon në Kaliforni, 33 vjeçe, nuk ka të ardhura, nuk ka një burrë që ta mbështesë ekonomikisht dhe tetënjakët e lindur së fundmi i janë shtuar gjashtë fëmijëve të tjerë, që ajo kishte më parë për të ushqyer. “Ka një interes të madh rreth historisë së kësaj gruaje dhe ne duam ta ndihmojmë të përmirësojë llogarinë e saj bankare”, ka komentuar mbi ofertën drejtuesi i një shtëpie për filma për të rritur. Sipas Stephen Hirsch, administratori i deleguar nga “Vivid Entertainment”, me qendër në Los Anxhelos, gruaja ndërkohë është duke e marrë parasysh ofertën e duke u përballur me sfidën me veten për ta vlerësuar atë. Gjatë një interviste televizive, Suleman ka deklaruar se ka shumë nevojë për ndihmë ekonomike për të rritur tetë bebet e saj, të cilët shuam shpejt do të dalin nga spitali. Megjithatë, gjërat nuk janë të thjeshta, një kompani rivale me “Vivid”, kompania filmime “Pink Visual” e ka ftuar Suleman që ta refuzojë këtë ofertë duke i ofruar furnizimin me panolina për të gjithë tetënjakët e saj, në rast se ajo e refuzonte kërkesën nga “Vivid”. “Ky është një veprim përgjegjësie dhe oferta jonë zëvendëson një ndihmë efektive për fëmijët e saj dhe një mënyrë për ta ndihmuar që nëna e tyre të mos bëhet qesharake”, tha menaxheri i Pink, Kim Kysar.

22/3/2009 - BM,Sex ne parlament
Pushteti dhe seksi ndajnë të njëjtin shtrat por në Britaninë e Madhe ushtrohen edhe në parlament. Një deputet i partisë laburiste Nigel Grifiths është zbuluar se ka kryer marrëdhënie seksuale me një brune brenda parlamentit britanik.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta "News of the World" që akuzon deputetin 53 vjecar se jo vetëm që ka tradhëtuar gruan por ka turpëruar edhe vetë institucionin, kur futi në zyrën e tij këtë grua më 11 nëntor të 2008 në të njëjtën ditë kur i gjithë vendi përkujtonte heronjtë e luftës.

Grifith i cili është martuar prej 30 vjetësh ka ftuar vajzën në ketë fotografi për një orë në studion e tij duke filmuar aktin e tyre seksual.

Marrëdhënia më pas ka vazhduar edhe jashtë ambienteve të zyrës ku mesa duket deputetit i është dukur mjaft argëtuese njollosja e parlamentit.

Në fund të aktit, depuetti është filmuar I shtrirë lakuriq në divan duke pirë cigare. Grifith një mik i ngushtë i kryeministrit Gordon Broun i ka mohuar akuzat duke i vlerësuar fotografitë si manipulim.

Por tani ai akuzohet se ka turpëruar dhomën e përfaqësuesve dhe mund të pezullohet nga detyra.


Quhet Uggs dhe eshte mbiquajtur si macja me e shpifur ne tere boten.
YouTube - Ugliest Cat in the World

4 minuta per te parkuar nje makine.Kaq i duhen nje FEMRE per te bllokuar trafikun 29/3/2009
http://www.youtube.com/watch?v=-uLECuGK07U

-Sh.B.A,transi serish 7zan
http://img.dailymail.co.uk/i/pix/200...ie_468x490.jpg
Thomas Beatie, 34-vjeçari nga Oregoni, që u bë i famshëm si “burri i parë shtatzënë” në histori, e provon sërish.
Të jesh nënë është bukur. Dy herë, akoma edhe më shumë. Thomas Beatie, 34-vjecari nga Oregoni, që u bë i famshëm si “burri i parë shtatzënë” në histori, e provon sërish.

Pasi i dha jetë vajzës së tij, Susan Juliette, verën që sapo shkoi Beatie pret një fëmijë të dytë. Edhe këtë herë gjithcka është mundësuar në mënyrë artificiale, me një donator sperme gjetur përmes internetit. Lajmin e ka dhënë ai vetë gjatë një interviste dhënë së bashku me gruan 46-vjearen, Nancy për gazetaren Barbara Walters të ABC News.

“Jam në tremujorin e parë të shtatzënisë”- deklaron Thomas, duke shpjeguar se kishte ndërprerë kurën me baze testosteroni pas lindjes së të voglës Susan, pikërisht për të pasur një tjetër fëmijë.

“Ndihem shumë mirë. Kam bërë analiza dhe vizita të shumta dhe gjithcka për momentin ecën për bukuri”- siguron ai. Sipas parashikimeve të bëra, fëmija pritet të lindë 12 qershorin e ardhshëm.

Në intervistën e tij, burri flet për periudhën e lindjes së Susan, duke rrëfyer për dhimbet që e shoqëruan për orë të tëra. “Nuk kam dashur të bëj lindje me operacion dhe ka qenë Nancy ajo që preu kordonin ombelikal të foshnjës”.

I lindur grua, Thomas iu nënshtrua një operacioni kirurgjikal për të hequr gjoksin dhe prej vitesh merr hormone dhe bën terapi për të pasur një pamje mashkullore.

Zgjedhja e tij për të qenë një trans-mama nuk ka qenë e lehtë. “Kam mbetur i shokur nga fakti që lajmi bëri xhiron e botës për pak orë”- thotë ai, duke shtuar se e ka parë veten në site të ndryshme anekënd globit, Kinë, Rumani, Rusi dhe Brazil.

Nuk ka qenë e lehtë edhe për një tjetër fakt. Ai pranon të thotë se pas kësaj ka marrë kërcënime anonime përmes internetit, madje edhe kërcënime me vdekje.

Në fakt, sot, Nancy e Thomas e konsiderojnë familjen e tyre një familje normale, madje tradicionale. “Jemi, një burrë, një grua dhe një fëmijë. Me një fjalë, një familje, si shumë të tjera”- përfundon ai.

16/4/2009 - BM ,identike me te bijen fale bisturise
50-vjeçarja britanike Janet Cunliffe, të cilën shpesh e ngatërrojnë me vajzën e saj Jane, ka pranuar se ka shpenzuar më shumë se 11 mijë euro për t’u dukur si vajza e saj 22-vjeçare.
Janet ka njoftuar se ndërhyrjet kirurgjike nuk i ka bërë për t’i konkurruar vajzës së saj, por për shkak “të kërkesës së domosdoshme të moshës”.

“Kur kam shikuar se sa tërheqëse është Jane, më është kujtuar vetja në moshën e saj dhe thjeshtë kam dashur të shoh se si do të ishte po të dukesha edhe njëherë ashtu. Kam gjene të mira dhe lëkurë të pastër, megjithatë është dashur të bëhen disa korrigjime”, ka shpjeguar Janet.

Janet i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike për zmadhimin dhe ngritjen e gjinjve, pastaj tërheqjen e kapakëve të syve dhe zmadhimin e lehtë të buzëve. Pjesën tjetër të parave e ka shpenzuar duke e kthyer trupin në formë dhe duke iu nënshtruar një regjimi tjetër ushqyes.

13/4/2009 - Rusi vret te bijen se veshi minifund
Një baba në Rusi ka punësuar për të vrarë tre bashkatdhetarë për të vrarë të bijën 21-vjeçare, e cila “duhej të dënohej” pasi vishej në një mënyrë të turpshme, duke dhunuar traditën islamike. Ngjarja ka ndodhur në Rusi, në veriun e Shën Petersburgut, ku një shitës me origjinë nga Azerbajxhani, Gafaro Kirimov, 46 vjeç, ishte lodhur nga të dëgjuarit e provokimeve të patriotëve të tij. E bija kishte vendosur të mbante një minifund për në shkollë, në Universitetin e Mjekësisë, ku studionte. Por babai i saj kishte pranuar sugjerimet e disa miqve, që ta lante me gjakun e saj, atë që ata e quajtën një turp të pakapërcyeshëm, siç shkruan tabloidi rus “Komsomolskaia Pravda”. Ai punësoi tre azerbajxhanas dhe iu dha 100 mijë rubla (2.200 euro). Ata e rrëmbyen e vajzën, dhe pasi e larguan nga qyteti, e vranë me dy goditje në kokë, duke e hedhur më pas trupin e saj në një pyll. Më pas babai ka denoncuar zhdukjen e së bijës, por ka tradhtuar veten, duke e deklaruar të vdekur vajzën, gjë që ka bërë të dyshojë policinë. Ai rrëfeu ngjarjen dhe emrat e bashkëpunëtorëve.

15/4/2009 -Sh.B.A,Ngrin spermen per 22 vjet, i vjen ne jete nje vajze

Chris Biblis, nje 39-vjecar nga Karolina e Veriut, eshte bere baba pas 22 vjetesh, fale mbajtjes ne ngrirje te spermes se tij. Vajza, Stela, erdhi ne jete me 25 shkurt.

Kur ishte adoleshent Biblis i ishte nenshtruar kimioterapise dhe radioterapise pasi vuante nga leucemia dhe per shkak te mjekimeve u kthye ne steril. “Eshte nje mrekulli”, u shpreh 39-vjecari, ndersa per mjeket e klinikes ku u krye farezimi, ky eshte nje rast rekord, per shkak te kohes se gjate te mbajtjes se spermes ne ngrirje perpara perdorimit.

E porsalindura u ngjiz ne epruvete pas kembenguljes se nenes se Chris, qe ishte e deshperuar se mund te mos behej dot gjyshe. Sperma ishte ruajtur qe prej vitit 1986, ne kohen kur gjendja shendetosore e Chris 13-vjecar nuk ishte e mire. Por tre vjet pas terapise ai u sherua. “Isha djalosh, doja nje jete normale si te tjeret. Mendimi qe do martohesha e do kisha femije ishte gjeja e fundit qe mendoja”, tha Chris per televizionin ABC.

Rasti i Biblis u be publik per te treguar hapat gjigante te bera ne terapite kunder sterilitetit ne dy dhjetevjecaret e fundit. Procedura e sofistikuar per te sjelle ne jete Stellen nuk ekzistonte kur sperma e te atit te saj u fut ne ngrirje. Nga sasia e konservuar u mor nje qelize sperme e shendetshme, u vendos ne nje veze te bashkeshortes se Biblis, Melodie, dhe me pas u mbart ne mitren e gruas.

Kjo metode eshte testuar per here te pare me sukses ne vitin 1992.

27/4/2009 - Kanada,Seks ne kazanin e plehrave, ndalohet cifti .
Deshira e shfrenuar per te konsumuar intimitetin e tyre dhe mungesa e nje vendi per ta bere kete, e ka detyruar nje cift te beje seks brenda nje kazani plehrash.

Ngjarja ka ndodhur ne Saanich te distriktit Brithis Columbia ne Kanada. Dy te dashurit nuk kane arritur te shkojne deri ne fund te aventures, pasi jane zbuluar nga nje polic dhe kane perfunduar ne komisariat.

Djali, nje 26-vjecar me precedente penale, eshte arrestuar edhe sepse ishte shpallur ne kerkim, ndersa vajza 30-vjecare, pas marrjes ne pyetje eshte lene e lire. Policit i kishte terhequr vemendjen kazani i plehrave, pasi prej andej degjoheshin zera te cuditshem.

Ai vendosi te kontrolloje dhe zbuloi dy te dashurit te zhveshur, te perfshire nga pasioni.

27/2/2008 - 27/2/2008 - Hungari,pushohet nga puna per nje porno.
Një agjente e policisë hungareze ka përfunduar në telashe, pasi u kap duke xhiruar një film pornografik. Livia Kovacs, 36 vjeçe, nga Budapesti, vendosi të interpretojë në një film “Hard Seks” për të fituar disa para më shumë, se sa merrte nga puna si oficere policie. Por njëri prej kolegeve të saj e pa rastësisht filmin dhe e denoncoi tek shefat. Këta të fundit vendosën menjëherë ta pushtojnë nga puna. Ajo çka inatosi edhe më shumë shefat e saj, ishte fakti se në film Livia interpretonte pikërisht një police seksi dhe kishte përdorur uniformën e saj të punës. Në motivimin e pushimit nga puna, drejtuesit e policisë shprehen “për njollosje dhe ofendim të uniformës së policisë”. Në filmin porno, në fakt Livia interpretonte në rolin e një agjenteje policie sado-mazokiste, e cila përdor uniformën, prangat dhe shkopin e gomës për të vënë poshtë burra e gra. “Nuk prisja që të më pushonin”, - ka thënë agjentja e bukur, megjithëse pas lekëve që ka marrë, natyrisht që nuk shqetësohet edhe aq shumë që humbi punën. Veçanërisht pasi ka nisur të marrë një sërë propozimesh për të marrë pjesë në filma të tjerë pornografikë.

11/5/2009 -Kine,pas 3 vjet martese gruaja del qe eshte mashkull

Nusja e rrejshme kineze ka kaluar tri vite martesë me bashkëshortin i cili nuk e ka ditur se është martuar me një burrë. Ai e ka dëgjuar të vërtetën vetëm në gjykatën e qytetit Zechuan.
Bashkëshorti lehtë i mashtrueshëm Fu Shitou nga Zhechuan është martuar me transvestitin 44-vjeçar Wei Jinhua pasi që ishte miqësuar me kunatën e tij. Wei pas një zënke me bashkëshortin ka ikur nga shtëpia. Policia e ka kapur dhe e ka kontrolluar. Fu është shokuar kur ka dëgjuar të vërtetën në gjykatë.“Nuk mund ta besoj se nuk e kam ditur. Por, asnjëherë nuk kemi bërë seks kështu që nuk kam mundur as ta di. Vetëm kam dashur që të përkujdeset për mua”, ka thënë i shkreti Fu.Gjykatësi e ka liruar Wein dhe ka thënë se policia vetëm është dashur ta qeth si mashkull, por jo edhe ta arrestojë.

18/5/2009 - Sh.B.A,binjake, por me baballare te ndryshem

Dukej e pamundur, por ja qe ndodh. Nje cift nga Teksasi ka mbetur me goje hapur nga analizat e ADN-se se femijeve te tyre, ndersa burri ka zbuluar pervec te tjerave edhe tradhetine e te shoqes.
Dy vellezer binjake zbuluan se nuk kane te njejtin baba. E ema, pas te shoqit, kishte kryer marredhenie seksuale pak ore me vone dhe me te dashurin. Pasi ishte fekonduar veza e pare, ndodhi edhe fekondimi i te dytes qe permbante genet e te dashurit te gruas. Megjithate burri deklaroi se nuk do ta ndante te shoqen dhe do ta rriste femijen sikur te ishte i tija.

21/5/2009 - Angli,modelja ndërron seks, bëhet burrë
“Për vite me radhë kam qënë nën kurthin e trupit të femrës, por edhe pse quhesha një grua e bukur, sërisht nuk ishte kjo që unë dëshiroja”. Me këto fjalë ish-modelja sot 31 vjecare Katherine Dalton ka përshkruar transformimin e saj në mashkull për tabloidin anglez, “The Sun”. Tani Katherine quhet Adrian, por pasi iu nënshtrua operacionit kirurgjikal që e riktheu në një mashkull. ”Tani ndjehem e kompletuar dhe fantastike” shton ajo për tabloidin. Madje Adriani tani shprehet se ndjehet dhe tërheqës për shumë gra që e shohin. Katherine sot Adrian, lindi dhe u rrit në fshatin anglez, Stonar të Wiltshire, por që gjithmonë ka reflektuar një karakter ecentrik dhe me sjellje djali. “Kisha filluar të ndjehesha keq, pavarësisht se kisha një trup të bukur, bionde e seksi. Kështu hyra në një program që merrej me trajtime psikologjike për identitetin seksual të njerëzve, derisa arrita deri këtu ku jam sot”.


Evi, forumivirtual.com

1 comment:

Anonymous said...

I'm Sonja McDonell, 23, Swiss Airlines stewardess. We lesbians show our inclinations never official in the public. This is because we don't want 'normal' girls & men criticize us. The difference bet ween us and other non lesbian people are, we never use bad words as eg 'fuck'. We name it 'making tender love' and not only how men do it to fill us in 3 minutes and then they go in a restaurant to drink beer.
Regards
Sonja McDonell in sonjamcdonell@yahoo.com