Friday, January 24, 2014

Pse në këto momente më vjen tmerrësisht keq për Z. Berisha?

Lexova në statusin e tij të fundit, ku i kërkonte kryeministrit Rama dorëheqjen pas fjalimit të tij duke i thënë jo shkatërrimit të lëndëve kimike siriane në Shqipëri dhe ndjeva keqardhje për të.
Një figurë që ka dominuar politikën shqiptare në këto dy dekada nuk mund të shpërfytyrohet kaq pamëshirshëm prej rinisë...

Po ju risjell pa emra, vetëm komentet që kanë marrë më tepër pëlqime në statusin e para 22 orëve, të Z. Berisha.
http://www.facebook.com/SaliBerisha/posts/236707763156805?comment_id=920632&offset=2050&total_comments=2438

Komenti i parë: Tha jo O Z. SAleeee EDii

- Posho ore kok lemsh se po flet edi trimi jon..
- o sale akoma ti mo?
- ketu ska asgje politike zoti sali. nuk ka vlere statusi juaj. te pakten populli kete radhe u degjua..ndryshe nga cishte ne epoken tuaj,, kur nuk u pyetem as per plehrat, as per ujguret, e as per muxhahedinet.. e sa e sa te tjera qe e kane kalbur kete vend.
- Rama beri ate qe ju nuk do ta benit kurre per Shqiperine.
- O salo mbhylle tlutem
Mbylle gojen se po te ishe ti ne vend te Edit do te kishe thene po
- pys veten a ka me budalla se ty ?
- Do e kish ndritur ti po te ishe ne krye,.. Do na kishe shit naten,e te na qaje diten,sic bere me detin te greket.. Turp x ato qe thua.
- k ti Berisha ,doreheqjen duhet ta kishe dhen ti me gerdecin dhe 21 janarin ,Rama u tregua kryeminister qe e do shqiperin dhe shqiptaret .
- ahahaha futja kot tashi .. ate qe beri Edi Rama ju nuk DO TA BENIT KURREE
- bo bo te japi dorheqjen sepse refuzoi???? hahahaha
- Edi Rama nuk ka arsye pse te japi doreheqje e degjoi vendimin e popullit dhe e zbatoi ate, kshtuqe e meriton te rrije jo vetem kete mandat por dhe shume e shume te tjera!!!
- ti do e kishe bere tashme dhe xeni jot do mblidhte leket
- ik o sali se ti ke rrjedh nga trute.
- Mbron rinin qe ne 21 janarin vrave dhe e quajte llumi i Shqiperise.
- Ik o pall
- po te ishe ti akoma kryeminister kushedi sa do kishe vrar ti me keto protesta o njeriu trash
- ani NUK KENI CFaR THONI Z.Sali Berisha me vjen ver8 keq per kto qe thua fundja ju vendin e kthyet ne nje humnere te ver8 qe nuk i dihej fundi ....nuk ka vend per doreheqje ai e meriton do e coj shqiperine perpara RILINDJE DHE VETEM RILINDJE
- cfar rine mer te qrr ,se kemi qene sa 5 fishi i ktyre protestave kur dilnim per te mbrojte voten ,po na vravee me plumbat e gardess .Brrova edi rames qe degjoj popullin e tijj .
- Unlike!!!!!!!! Meso si behet nje burre shteti me vetem 50 dite dhe jo si ti me 8 vjet vetem vrasje..!!! TURPPPPPPPPPPPPPP
- te pakten ai ja degjoi zerin ,ndersa ti i more jeten atyre qe tu vun kundra
- Tkishe qen ti ke qen tu thon po .. RAMA 2 muaj beri si kryeminister dhe ti thua te jap dorheqjen, ndersa ti 8 vjet dhe nuk e dhe dorheqje . nk je ti ma i mir po ec .... Edi Rama tregoi vlerat
- Po mbas Gerdecit perse nuk pate ndergjegje te jepje doreheqin o Sale!?
- Edi thot jo, ky jep dorheqje thot.. Te ishe ti do e kishe shit shqiperin per dy mij lek
- Nuk dhe doreheqjen ti qe vrave 26 shqiptare ne Gerdec dhe 4 ne bulevard ke fytyre ti vrases teflash per Edi Ramen qe eshet kryeministri i munguar i SHQIPTAREVE !
- Rinia shqiptare te tregoj vendin dhe ty, pikerisht dje duke te debuar nga sheshi, nga ai shesh qe ti e pergjake ne 21 janar. Hesht me mire dhe rri urt ne zyren tende. Kjo ishte protest kunder te gjithve ju qe na keni drejtuar ne keto 23 vite. Sot fitoi e RINIA shqiptare!
- Qeveria juaj hodhi gerdecin ne er dhe as qe e menduat te jepni dorheqen.. E tani kerkoni nga kryeministri i ri te jap dorheqjen? Per carsye? Se e shqyrtoi me vemendje per disa dit ceshtjen dhe beri ate qe ishte me e drejt per popullin? Shame on you ..
- fshi statusin qe ke bo se nuk ka shkrujt njeri mir per ty se len nom ..
- hahahahaha sa kam qesh me komentet...po TI cbere per popullin i nderuar zoteri...se smbaj mend ta kesh degjuar ndonjeher zerine e popullit!!!!
- Edi Ramen e do dhe e nderon gjithe populli Shqiptar pas ketij fjalimi te jashtezakonshem qe mbajt.
- zoti Berisha, te pakten njehere te vetme duhet te pranoni qe populli tregoj se eshte me Edi Ramen!! bravo protestuesve dhe EDIT!!!
- ai te pakten e nigjoj popullin po ti nk pysje per protest ti I futshe plumin
- Ne rast se do ishit Ju z.Berisha me paturpesine me te madhe do kishit injoruar protestat madje madje do kishit nxjerre forcat e rendit per ti larguar dhe do kishit pranuar. Prandaj mos e injoro me veten duke kerkuar doreheqejen e nje Kryeministri qe degjoi fjalen e popullit dhe refuzoi kerkesen. E tha mire nje fjale" referendumin per largimin e plehrave shqiperia e mori me 23 qershor"
- Ti nuk mund te flasesh per rinin shqiptare o sali mostra,rinia shqiptare ta tregoj rrugen dje ty dhe atij kolilit te enver hoxhes ok dhe nuk te jep kush te drejt me fol ne pergjesi te rinis,TI JE MOSTRA E SHQIPTARVE
- Ti vrave ne gerdec dhe nuk dhe dorheqen o qelbesir.Ti vrave ne 97 dhe nuk dhe dorheqen o qelbesir.Ti vrave ne 21 janar o pler dhe nuk dhe dorheqen.Edi Rama e do vendin e tij o plak matuf.Ti e veshe kete popull me te zeza o plak matuf.Ti vetem hidherim I ke sjell kesaj toke o qelbesir plak.Shqiperia eshte e jona jo e jotja o Serb.
- a ti ke ik per lesh me sale
- zoteri me lejoni tu njoftoj se ju nuk jeni mire menderisht! do tju bej report faqes, per shprendarje paniku dhe idiotlliku!
- Aman se na lodhe dhe ti, ik pa e humbur fare simiten ...ik se na lodhe tashi vertet, lere Bashen, kohen, Shqiperine te beje rrugen e saj..pse jo dhe Ramen...e pate Shqiperine ne DORE dhe me beso se ata servilat e tu te kane genjyere te kur thonin qe jemi te pasurit e Europes, se ti vete nga maja ku kishe hypur nuk kishe si ta shihje mjerimin e viteve 2000. Ke shkruar histori, ky eshte fakt, tani mos e zhgarravit !!
- Ik o vrases i ndyre! Ne burg te kalbesh ti e familjaret e tu o ndyresire,plehre! Ik nga shteti yne sa me pare o funderrine
- Ibesojme krejtesisht.ai na perkrahu,nuk na vrau sic bere ti kur ne protestuam.ai degjoi zerin tone
- Mbylle gojen o plak i zi dhe keqdashes.Te kishe qene ti ne vendin e tij,do i kishe sjelle me vrap armet kimike,vetem e vetem per te fituar kapital politik.Dhe kesaj protestes qytetare te ketyre diteve do ti thoje "puc shteti"....Dopjogjashta ju ngeli juve.FUSNOTE:po citoj nje deputetin tuaj per tju bere urimin e rastit:t'ma gezoni pensionin shoku Kol......
- Na trego kur e ke degjuar nje here zerin e popullit ti kriminel??? E degjove ne 97? E degjove per te bere trasparencen e 2009-s? E degjove per Gerdecin, e degjove per 21 janarin?! Ti je dhe do te mbetesh nje komunist i betuar madje ti i ke sjell me merim kti vendi edhe me shume se babai yt shpirteror enver hoxha!
- Ik re Sal V.K se ike dje nga protestuesit se kerciste bidoni nkoke .....ti ke merrdhif o trap ..
- ua po fle tti tani more .... injorant i madh paske qene po normal se gjerat e tua i ke ne rregull ti dhe ste intereson asgje per shqiptaret ti vazhdon me mendjen : 'rezoni Edi RAmen te te vije turp qe e mendon 1 gje te tille , ti ishe ai qe helmove mendjet e shqiptareve duke u thene fjale nga me te tmershmet per ato 'arme kimike' dhe je pikerisht ti ai qe po vazhdon te mos na e hapesh rugen per te aritur endrat tona , te lutem shue ne emer te kesaj rinie shqiptare plot endra nese dhe doreheqjen politikisht vazhdo e mbaj at pozicion qe ke tani dhe na ler te jetojme te qete e te permbushim endrat tona ne kete vend qe e varferove duke u pasuruar vete ti dhe 'zagaret 'e tu
- pse nuk e dhe doreheqjen ti kur vrave shqiptaret ne mes te tiranes?po pse EDI RAMA genjeu shqiptaret dhe boten,as suedia dhe as belgjika nuk i pranuan armet,edhe ata genjyen?po ty kur e gjithe shqiperia te tha ik,dhe nuk e cave fare por i (qellove),po kur gerdecin e shperthyet dhe vrave qinra te pafajshem,pse nuk ike,por tani del dhe dhe thu ai mashtroi shqiptaret.nuk i mashtroi as shqiptaret dhe as boten,ai si burre shteti beri gjene e duhur per atdheun,ne radhe te pare te rrezoi ty,dhe ne rradhe te dyte i tha JO armewve kimike.bravo EDI RAMA
- qepe o plake e keqe, ste vjen turp
- Pleqeri hesapi mos ja vini re
- Saliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii te ka plasur morri ne tru saliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
- Te ishe ti sdo te plaste fare menderja as per popullin e as per protestat dhe do i thoje Po amerikes. Dhe tani ben si i ndershem. Boll na ke lodhur shijo pensionin ate bej!!
- o plak matuffffff.ai tha jo armeve kimike ti thu jep doreheqjen pfffffffffffff
- Ti me shoket e tuaj tju kalbin ne burg. Te ju vije turp por fundja ku e keni fytyren ju? Kur u be Gerdeci dhe doreheqjen ti?E keni shkaterruar ate vend e prape sjeni te ngopur. Njerez te peshtire,keni lare duart me gjakun e shume shqiptareve te pafajshem e vazhdoni akoma te llomotisni ketu. Mjere ne me ju!
- Je shume rende z.Berisha!
- o xhaxhi Sale.. ik mos shkruj me se le nam... je bere qesharak... pergjigjen e more dje nga populli per here te dyte pas 23 Qershorit
- ju jeni berisha i 97, i gerdecit dhe jo rama........po te kishit qene ju ne pushtet armet do kishin ardhur me kohe. Jeni ju ai i cili duhet te largohet se nuk ju beson me shqiperia. boll me se na ke merzitur a nuk e kuptoni se nuk do tju shikoje njeri, nuk do tju besoje askush..RROFTE SHQIPERIA RROFTE EDI RAMA
- Derr i kenaqur migjenian. Te shkon plaku Mere. Rri si mut tani. Se pervecse atyre gishtave dje dhe te thirrurave ik ik ik sfitove gje tjeter.
- Te japi doreheqje sic dhe ti kur plasi Gerdeci? Ik mer vdis ne ndonje cep si qen, se nuk meriton te vdesesh si njeri ti!
- ti ke ikur per lesh nuk di me c fare thua
- cilen rini te bekoje zoti, ate rini qe vrave ne 97, ate rini qe vrave ne Gerdec apo ate rini qe vrave ne 21 Janar!!!????
- Bravo kryeministri i pare qe e degjoi zerin e popullit per kete kishte nevoj vendi jone..(( dhe jo per qelbesira si puna jote re SALE qe vrave 4 njerez te pafajshem ne mes te bulevardit)) ....keshtu vazhdoi edi rama e ke nisur mire bravo bravo te qofte.....
- Sot per here te pare u degjua zeri i popullit! Sot fitoi demokracia! Sot nuk u vra njeri ne bulevard! Rrofte Shqiperia!
- po tkishe qene ti o sali do kishe pranu direkt.dhe kush do protestonte do hante kokrren e plumit
- Ti po qe di si te lesh nam! Sali Berisha

Dhe kështu vazhdojnë lumë e lumë komentet që ti ndezin të gjitha llojet e emocioneve kundra Z. Berisha, pikërisht në faqen e Z. Berisha.

Shkroi: Stop Injorancës

No comments: